Денис Шмигал подаде във Върховната рада оставката си като премиер

...
Денис Шмигал подаде във Върховната рада оставката си като премиер
Коментари Харесай

Укринформ: Денис Шмигал подаде оставка като премиер на Украйна

Денис Шмигал подаде във Върховната рада оставката си като министър председател на Украйна, съобщи Укринформ, базирайки се на негова днешна обява в обществената мрежа " Телеграм “. Това съобщи Българска телеграфна агенция. 


Шмигал изрече благодарността си на военнослужещите, които са на фронта и пазят Украйна. Той благодари и на президента Володимир Зеленски за оказаното доверие, както и на целия екип " за неуморната работа за страната “.


Вчера Зеленски предложи за нов министър-председател вицепремиера и министър на икономическото развиване и търговията Юлия Свириденко.


От друга страна президентът счита, че опитът на Шмигал ще му бъде потребен като министър на защитата. Рустем Умеров, който сега заема този пост, е очакван за дипломат в Съединени американски щати на мястото на Оксана Маркарова.  

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР