Денис Шаповалов впечатли с представянето си през вчерашния ден, когато

...

След успеха над Надал: Шаповалов преклони глава пред Рууд след оспорвана битка

Денис Шаповалов впечатли с представянето си през вчерашния ден, когато надви над Рафаел Надал, и макар физическите проблеми, които изпитваше Матадора в края на третия сет, то канадецът заслужава да бъде поздравен за показаното от своя страна. Днес той още веднъж показва страхотна игра, само че отстъпи на четвъртфиналите в Рим пред международния №10 Каспър Рууд в извънредно непосредствен дуел, траял 2 часа и 19 минути и приключил с краен резултат 7:6(7) 7:5 в интерес на норвежеца, който в конфликт за място на финала чака спечелилия от мача сред Новак Джокович и Феликс Оже-Алиасим.

Откриващият сет бе извънредно оспорван и резултатът вървеше гейм за гейм. Младокът се опитваше да постанова нападателния си жанр на игра и постоянно си откриваше пътя напред към мрежата, откъдето бе съвсем непогрешим. От своя страна, Рууд също търсеше самодейността в разиграванията и уинърите от неговата ракета също не липсваха. Пълното равнене на силите провокира изиграването на тайбрек, в който паритетът остана недокоснат до 7:7 точки, когато с голяма доза шанс норвежецът доближи до втория си сетбол и след това съумя да се поздрави с триумфа в сета.

A crucial stroke of luck for at *7-7* in the first set tiebreak against Shapovalov
Източник: tennis.bg