Денис Шаповалов (Канада) и Борна Чорич (Хърватия) отпаднаха в първия

...

Двама от поставените на Аустрелиън Оупън сгънаха багажа

Денис Шаповалов (Канада) и Борна Чорич (Хърватия) отпаднаха в първия кръг на Откритото състезание на Австралия по тенис.

Поставеният под номер 13 Шаповалов загуби от унгареца Мартон Фучович с 3:6, 7:6(7), 1:6, 6:7(3).

Младият канадец не съумя да откри ритъма си, а разочарованието от развиването на мача се изрази най-ясно, откакто той избухна със словестни реплики против съдията, откакто получи предизвестие поради това, че счупи ракетата си, когато беше продънен при започване на третия сет. В четвъртата част Шаповалов пропиля задатък от 4:2 гейма, а в тайбрека Фучович доминираше, с цел да стигне до крайната победа, която пристигна след 62-ата непредизвикана неточност на противника.

25-ият в схемата Чорич пък претърпя проваляне от Сам Куери (САЩ). Американецът пласира 18 аса и стигна до триумфа с 6:3, 6:4, 6:4. Във втория кръг той ще играе против Ричардас Беранкис (Литва), който надви над испанеца Роберто Карбайес-Баена с 6:4, 6:2, 6:2.

Номер 30 Даниел Евънс (Великобритания) се избави от ранно отпадане, откакто обърна Макензи МакДоналд (САЩ) с 3:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:3. Във втория кръг Евънс ще се изправи против Йошихито Нишиока (Япония), който се оправи на старта със сърбина Ласло Джере с 6:4, 3:6, 6:2, 7:6(1).

Осмият в схемата Матео Беретини (Италия) стартира с безапелационна победа над участващия с "уайлд кард " представител на домакините Андрю Харис с 6:3, 6:1, 6:3./БТА