Денди не бил убит
Денди не бил погубен. До това умозаключение стигна прокуратура след година и половина следствие по случая със гибелта на Любомир Милчев.
След извършено обективно, всестранно и цялостно следствие, Софийска градска прокуратура приключи наказателното произвеждане по делото. Прието е, че не е налице осъществено закононарушение по отношение на живота и здравето на Милчев.
Телесното увреждане, довело до съдбовния излаз, не е резултат от отговорно държание на друго лице, счита прокуратурата.
Досъдебното произвеждане беше формирано на 18.02.2022 година и в началото се водеше за опит за ликвидиране.
Милчев умря на 27 март предходната година. Това наложи провеждането на в допълнение съдебно-медицинско проучване.
Установено е, че гибелта му е вследствие на тежка черепно-мозъчна контузия в тилната част на главата. Тя се е усложнила с развиването на инфектиране на белите дробове и генерализирана бактериална зараза.
Колкото до механизма на причиняване на телесното увреждане движимостите лица и по двете експертизи са безапелационни, че то се дължи на рухване обратно от личен растеж. Така Милчев блъснал тилната част на главата с корав съседен терен. Липсват други пострадвания, които да са подбудени от друг механизъм, не се откриват следи от битка или пострадвания от вида „ защитни “.
В хода на следствието бяха извършени всички обективно вероятни и нужни дейности по събиране и инспекция на доказателства и бяха подложени на разбор всички версии. Доказателства за съзнателно умъртвяване на Милчев за причиняване на гибелта му по несъобразителност или за друго закононарушение против личността и здравето му не бяха събрани.
И съдът в София одобри, че основателно по делото няма повдигнато обвиняване, защото не са събрани задоволително доказателства.




