Делян Пеевски: Заради политически чадър от ППДБ, СРС пусна на

...
Делян Пеевски: Заради политически чадър от ППДБ, СРС пусна на
Коментари Харесай

Делян Пеевски: Заради политически чадър от ППДБ, СРС пусна на свобода директора, обвинен в незаконно заснемане на видеа от ученически тоалетни

Делян Пеевски: Заради политически чадър от ППДБ, СРС пусна на независимост шефа, упрекнат в нелегално снимане на видеа от училищен тоалетни.

Това се споделя в позиция на водачът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски, публикувана от пресцентъра на партията.

Решението на Софийския областен съд да освободи под гаранция от 5 К учебния шеф, сложил камери за видеонаблюдение в писоарите и тоалетните на момчета и девойки, свързани с неговия телефон, е груба провокация против морала и обичайните полезности на българите!

Скандалът с Александър Евтимов, шеф на 138-о приблизително учебно заведение „ Проф. Васил Златарски “ в София, избухна на 16 декември 2025 година, когато беше задържан и Прокуратурата му повдигна обвинявания за основаване и разпространяване на нецензурен материали с малолетни.

Случаят провокира публично отвращение, митинги от родители и учители.

Нещо повече – този случай ускори публичната паника за сигурността на децата и компрометира така и така ниското доверие в институциите.

Съдебният състав, постановил освобождението, обаче не показва предстоящата сензитивност към реакцията на родителите и учителите, които остро осъждат всеки, който е злоупотребил с деца. Не демонстрира и отношение към риска от нанасянето на трайни вреди върху детската душeвност с сходни злоупотреби.

Въпросът е – Защо? Дали тъй като не осъзнава отговорността на обществото да защищава децата си от рискови човеци или заради политически зависимости и демонстрация на уродливото събитие “двоен критерий ”?

Евтимов е назначен в мандата на премиера на “Сглобката ” Денков и кмета на София Васил Терзиев. И двамата от ПП-ДБ. Явен деятел и поддържник на партиите на Асен Василев, Ивайло Мирчев и Божидар Божанов.

Това е вероятното пояснение за снизходителността на СРС.

Възмутително е, че се разпъва партиен чадър за причинител на действие, което заплашва най-уязвимите и скъпите за обществото – децата!

В целия цивилизован свят има доста сурова политика по отношение на педофилите! Те освен понасят цялата суровост на закона, само че са разобличавани и оповестявани всеобщо и посредством медиите, с цел да бъдат предпазени децата и устоите на фамилните полезности!

И в дните преди най-светлия християнски празник Рождество Христово посланието, което насочва СРС с решението да пусне на независимост обвинявания Александър Евтимов, си е повече от цинично.

Затова още в първите работни дни на Народното събрание след празниците, ПГ на ДПС-НОВО НАЧАЛО ще внесе предложение за увеличение на наказванията за сходни отвратителни действия като основаването и разпространяването на порнографско наличие с малолетни и малолетни.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР