Мирчев оприличи снимката на Чакъров и Пеевски на „заложническа криза“
Според Мирчев прокламираното обединяване на Движение за права и свободи няма да докара до смяна в поддръжката за ръководещото болшинство. Той обаче позволи, че е допустимо да бъде изработен опит за смяна в парламентарния устав, тъй че да бъде дадена опция депутати от групата на ДПС-ДПС да се причислят към „ ДПС-Ново начало “ и прикани обществото да вземе ограничения:
„ Мнозинството си е същото и няма никаква смяна. Аз не мисля, че някакъв драматизъм огромен ще стане от това. АПС и сега са извънредно слаби в парламентарната си активност.
Тъй като Пеевски владее по-голямата част от Народното събрание, може би като се изключи нашата парламентарна група, е допустимо те да решат да трансформират правилника по всевъзможен метод. Ние, естествено, ще се съпротивляваме, само че е време обществото най-сетне да прогледне какво се случва в страната, тъй като в противоположен случай ние се докараме най-после до властнически режим като този на Орбан в Унгария. И е време в действителност обществото да се разсъни и да вземе ограничения.
Ами, по какъв начин се смъква един човек като Пеевски? С ясна социална реакция, с митинги, с поддръжка към тези, които достоверно се борят с него. Защото идващият на фотосите в фотографското ателие при Пеевски най-вероятно може да бъде Бойко Борисов “, сподели още Ивайло Мирчев.
„ Предполагам, че шантажът е бил отблъскващ, с цел да може Джевдет Чакъров да се огъне, само че аз имам вяра, че има младежи и в редиците на АПС, които няма да желаят да продължат да съставляват най-бедните гласоподаватели с чудовищно богати партийни водачи, като самия Пеевски, съществена част от корупционната машина! написа съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков в обществените мрежи.




