Дело за въоръжен грабеж в Ихтиман е прекратено, след като

...
Дело за въоръжен грабеж в Ихтиман е прекратено, след като
Коментари Харесай

Прокурори оставили дело за грабеж да продължи над 22 години

Дело за въоръжен обир в Ихтиман е прекъснато, откакто е траяло 22 години, 4 месеца и 6 дни. Накрая причинителят не е бил открит и то е прекъснато поради приключване на безспорната отминалост, оповестява правосъдният инспекторат, който преглежда жалбите на жителите за постепенно правораздаване.

Любопитното в това дело е, че към 13 години след обира, прокурорът е наредил активизиране на издирването на причинителя. Така през идващите девет години полицията в Ихтиман от време на време е изпращала информации за осъществените издирвателни работи. Те не са дали резултат, само че интензивността на полицията по документи е продължавала. Накрая делото е прекъснато през юни 2017 година

Съдебните инспектори са попаднали и на гражданско дело за възобновяване на благосъстоятелност върху парцел в София, което е завършило за 19 години, 9 месеца и 5 дни.

Делото е почнало при започване на 1998 година, когато брат и сестра предявяват в Софийския областен съд иск за възобновяване на одържавен парцел, който е продаден по-късно на трети лица. През май 1998 година районният съд приключва делото, като приема, че то е формирано по неприемлива искова рекламация. От тогава до октомври 2017 година съдът преглежда частната тъжба против прекратяването на производството.

През юни 2001 година Софийският областен съд разпорежда преписи от частната тъжба против прекратяването на дело да се връчат на страните. Връчването на преписите продължава близо 14 години. Едва през септември 2015 година съдът е приел известията до ответниците за постоянно връчени.

Накрая исковете отново не са прегледани всъщност, а делото, което е било висящо повече от 19 години пред една правосъдна инстанция, е прекъснато.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР