Дежонте Мъри отбеляза 19 точки, 15 асистенции и 5 отнети

...

Атланта шокира един от лидерите в НБА

Дежонте Мъри означи 19 точки, 15 асистенции и 5 отнети топки за успеха на Атланта над Бостън със 120:118 като хазаин в среща от постоянния сезон в НБА.

Хоукс наваксаха закъснение от 30 точки в хода на дуела, ставайки първият тим, който прави това против отбора с най-хубавия актив в НБА от достижението на Лос Анджелис Лейкърс против Далас Маверикс на 6 декември 2002 година.

Джейсън Тейтъм осъществя панер за Бостън, намалявайки на 118:120 при оставащи 1.2 секунди в мача, само че гостите не съумяха да стигнат до тъждество.

С успеха над Бостън съставът на Атланта записа и най-големия наваксан недостиг от сезон 1997/1998 насам. Селтикс водеха с 68:38 във втората четвърт, само че домакините направиха серия от 18:6, с цел да понижат изоставането си до 56:74 на почивката.

Де`Андре Хънтър поведе съотборниците си с 24 точки, а Богдан Богданович способства с 22. Джейсън Тейтъм се регистрира с 37 точки и 8 битки ца Бостън, а Джейлън Браун добави 24 точки.
Източник: lupa.bg