Радев: Дефицитът в Бюджет 2026 ще е доста над 3%
Дефицитът в плана на Бюджет 2026 ще е " много над 3% ", разгласи при започване на държавното съвещание в сряда министър-председателят Румен Радев. Документът ще бъде показан на брифинг в Министерството на финансите в 16 ч. през днешния ден, а по-късно ще бъде оповестен на уеб страницата на ведомството.
" Цифрата на недостига, която чакат всички от министъра на финансите, ще бъде над 3%, дори много над 3, и всички тези, които докараха недостига до 7.5% и ни докараха до това състояние, в този момент ще имат своите искания, те към този момент ги показват, да създадем бюджет на 3%. Ама за какво не и под 3%? Можем ли да го създадем дори на 2%? И без изтегляне на дълг? Ами, несъмнено, може. Само че няма да оставим българската стопанска система да се унищожава, тъй като таман тя, а не екселските таблици ще ни изведе от тежката финансова обстановка ", сподели Радев.
Очаквайте подробности
" Цифрата на недостига, която чакат всички от министъра на финансите, ще бъде над 3%, дори много над 3, и всички тези, които докараха недостига до 7.5% и ни докараха до това състояние, в този момент ще имат своите искания, те към този момент ги показват, да създадем бюджет на 3%. Ама за какво не и под 3%? Можем ли да го създадем дори на 2%? И без изтегляне на дълг? Ами, несъмнено, може. Само че няма да оставим българската стопанска система да се унищожава, тъй като таман тя, а не екселските таблици ще ни изведе от тежката финансова обстановка ", сподели Радев.
Очаквайте подробности
Източник: mediapool.bg
КОМЕНТАРИ




