Самуил Иванов: Този уикенд имах скорост, но нямах късмет
Дебютантът във Формула 4 Централна Европа Самуил Иванов не съумя да стигне до финалното съревнование в първия кръг за сезона на пистата „ Ред Бул Ринг “. Двукратният картинг първенец на България се бори до последното квалификационно съревнование, само че в края на предпоследната обиколка беше ударен от собствен противник, което го извади от конкуренцията и го лиши от късмет за точки за финала.
„ Състезателният уикенд не беше толкоз тежък, колкото чаках – съобщи за Sportal.bg Иванов. – Най-хубавото за мен е, че имах скорост, само че пък нямах никакъв шанс, което беше неприятното.
Съперник лиши Самуил Иванов от късмет за финала
„ Във второто ми квалификационно съревнование мой противник ме удари откъм гърба и неговото предно крило спука задната ми дясна гума, това става в последния завой на предпоследната обиколка. Влязохме в последния тур и на прекъсването за първия завой аз към този момент бях отвън надпреварата.
„ Доволен съм от работата ми с тима, от държанието на колата, в това число и когато валя, макар че до тогава не бях карал на мокро.
Любо Руйков: Не съм удовлетворен, можех да съм доста по-напред!
„ Противно на упованията стартовете от място с потреблението на съединителя не беше най-трудното за мен този уикенд – добави Самуил. – По-трудно се оказа свикването със спирачките на формулата, тук се стопира доста по-агресивно, доста по-късно, а на „ Ред Бул Ринг “ има доста завои, където се стопира късно.
„ В квалификацията чаках да съм по-напред, изгубих време поради трафик, изгубих най-малко една обиколка поради неспазване рестриктивните мерки на трасето, само че всички бяхме по този начин. Това ме дръпна няколко места обратно на старта и оттова изгубих решаващите борби за класирането за финала. Но като за първи спортен уикенд съм удовлетворен. “
Сезонът във Формула 4 Централна Европа продължава в края на май на „ Залцбургринг “ в Австрия.
Любо Руйков – 4-и, Самуил Иванов – 19-и в квалификацията на „ Ред Бул Ринг “
„ Състезателният уикенд не беше толкоз тежък, колкото чаках – съобщи за Sportal.bg Иванов. – Най-хубавото за мен е, че имах скорост, само че пък нямах никакъв шанс, което беше неприятното.
„ Във второто ми квалификационно съревнование мой противник ме удари откъм гърба и неговото предно крило спука задната ми дясна гума, това става в последния завой на предпоследната обиколка. Влязохме в последния тур и на прекъсването за първия завой аз към този момент бях отвън надпреварата.
„ Доволен съм от работата ми с тима, от държанието на колата, в това число и когато валя, макар че до тогава не бях карал на мокро.
„ Противно на упованията стартовете от място с потреблението на съединителя не беше най-трудното за мен този уикенд – добави Самуил. – По-трудно се оказа свикването със спирачките на формулата, тук се стопира доста по-агресивно, доста по-късно, а на „ Ред Бул Ринг “ има доста завои, където се стопира късно.
„ В квалификацията чаках да съм по-напред, изгубих време поради трафик, изгубих най-малко една обиколка поради неспазване рестриктивните мерки на трасето, само че всички бяхме по този начин. Това ме дръпна няколко места обратно на старта и оттова изгубих решаващите борби за класирането за финала. Но като за първи спортен уикенд съм удовлетворен. “
Сезонът във Формула 4 Централна Европа продължава в края на май на „ Залцбургринг “ в Австрия.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




