Дебютантът Нико Шулц донесе победата на Германия над Перу с

...

Дебютант носи труден успех на Германия

Дебютантът Нико Шулц донесе успеха на Германия над Перу с 2:1 в контролна среща, играна в Зинсхайм. Защитникът на " Хофенхайм " осъществя победния гол пет минути преди края на мача.

Двубоят бе 167-и за селекционера Йоахим Льов отпред на Бундестима, с което той изравни достижението на Сеп Хербегер, който също е отпред на Германия 167 мача в двата си интервала 1936-42 и 1950-1964, като през втория печели международната купа през 1954 година.

Германия направи мощно първо полувреме, само че обратно на хода на играта перуанците поведоха с гол на някогашния бранител на Хофенхайм Луис Адвинкула в 22-а минута. Германците изравниха бързо посредством Юлиан Бранд три минути по-късно.

След почивката перуанците бяха по-дейният тим, който имаше повече хрумвания в офанзива, само че не съумяха да осъществят нов гол. Пет минути преди края левят бек Нико Шулц осъществя победното попадение за Германия.

Други двама играчи - Тило Кехрен и Кай Хаверц, също записаха първи минути с националната фланелка на Германия.
Източник: bnr.bg