ДБ сезира прокуратурата и ДАНС за сделки на Валентин Златев, свързани с руски имоти
/ДБ/ изпраща сигнал до прокуратурата и ДАНС по отношение на данни за допустимо заобикаляне на санкционни режими на Европейския съюз и риск от изпиране на пари при придобиването от Валентин Златев на парцели, свързани с Руската федерация.
Повод за дейностите са данни от журналистически следствия и налични документи, които слагат въпроси за произхода и придвижването на средствата, ролята на българските институции и ефикасното използване на европейските наказания.
До Министерството на правораздаването е отправено искане да разпореди инспекция в Агенцията по вписванията дали при покупко-продажби и вписвания, свързани с съветски жители, юридически лица, държавни структури или имущество, обвързвано с Руската федерация, Агенцията действително ползва ограничаващите ограничения на Европейския съюз.
Също по този начин са изпратени въпроси до Българската национална банка за това какви съответни ограничения са подхванати и дейно се ползват за превантивно определяне на сходни банкови интервенции . Поискан отговор е и на въпроса какви наказания и ограничаващи ограничения следва да бъдат наложени на банка или различен длъжен индивид, в случай че се откри, че е позволил, обслужил или не е предотвратил интервенция, обвързвана със заобикаляне на санкционен режим на Европейски Съюз.
Присъединете се към нашия
Експерт: Риск от „ скрита инфлация “ макар ограниченията за надзор на цените




