Датският Нордселанд не срещна трудности и победи с 2:0 като

...

Нордселанд притисна Лудогорец след победа в Словакия

Датският Нордселанд не срещна компликации и победи с 2:0 като посетител Спартак Търнава в другия мач от група „ H “, където е и българският първенец Лудогорец. Попаденията за гостите означиха Йонас Йенсен-Абеу в 36-ата и Кристиан Расмусен в 48-ата минута.

Домакините от Словакия можеха да поведат в 31-ата минута, само че Михал Дюриш удари греда след добър изстрел.

Датчаните, които в предишния кръг нанесоха най-тежката загуба на „ орлите “ със 7:1, обаче откриха в 36-ата минута, когато след осъществяване на корнер Лукас Хей надскочи съперник и насочи топката към Йонас Йенсен-Абеу, който с глава откри мрежата - 0:1.

В началото на втората част Нордселанд нанесе своя втори удар. След чудесна комбинация  Кристиан Расмусен направи отлично двойно подаване с Андреас Шелдеруп и излязъл очи в очи със стража на Спартак Доминик Такач не сгреши - 0:2.

Датчаните можеха да усилят задатъка си, само че Мартин Фрезе нацели десния непряк дирек в 62-рата минута.

По този метод Нордселанд записа втора поредна победа в групата и излезе на втората позиция с шест точки, като по този метод Лудогорец наложително ще търси нещо от реванша против Фенербахче в Разград, в случай че желае да разчита на класиране в идната фаза.