Датата е 13-и април, а годината 1936-а. Мястото е Англия

...

На този ден: Да вкараш 10 гола в един мач

Датата е 13-и април, а годината 1936-а. Мястото е Англия – родината на футбола. На терена един против различен играят тимовете на „ Лутън” и „ Бристол”. 22-годишният Джо Пейн се готви да изгледа следващ мач на аварийна пейка на „ Лутън”. Половин час преди началото на дуела обаче треньорът Нед Лидъл му дава знак да загрява. А останалото е история.

В 14-ата минута Пейн праща за първи път топката в мрежата на „ Бристол”, а до края на първото полувреме против името му към този момент стои хеттрик. През второто полувреме вкарва още 7 попадения за триумфа с 12:0.

Джо Пейн се постанова като титуляр едвам през идващия сезон, когато осъществя 55 гола за „ Лутън”. Тогава е поканен за първи път и в националния тим на Англия и отбелязва два гола при успеха над Финландия с 8:0. Талантът му е видян от „ Челси”, само че уви, кариерата на Пейн е спряна за цели шест години поради Втората международна война.

bTV приканва: останете си у дома!
Източник: btvnovinite.bg