Дърво падна върху лек автомобил в пловдивския район Южен“. Нанесени

...
Дърво падна върху лек автомобил в пловдивския район Южен“. Нанесени
Коментари Харесай

Дърво падна и изпочупи пет автомобила в Пловдив

Дърво падна върху лек автомобил в пловдивския регион „ Южен “. Нанесени са вреди на още четири коли, които са били паркирани наоколо до дървото. Инцидентът е станал тази заран на улица „ Георги Кондолов “ 29 и по знамение се е разминал без потърпевши хора. С изпочупени прозорци, покрив и брони са засегнатите коли.



Дървото е изкоренено от тежкия и влажен сняг, който валя цяло денонощие. Собствениците на колите обявиха, че са подавали тъжба за падналото дърво и прилежащото за това, че са рискови. Има издадена заповед от 2024 година те да бъдат отстранени, само че това не се е случлило.



Десетки са сигналите за паднали дървета и клони в целия град.



Над 1000 чиновници и техника на „ Чистота “ и „ Градини и паркове “ почистват Пловдив от снега. Приоритетно продължава обработката на пешеходните зони в града. Повече от 15 часа екипи на Оперативна програма „ Чистота “ и Оперативна програма „ Градини и паркове “ не престават да почистват улиците и пешеходните зони. На терен нощес работиха към 100 профилирани машини. Служителите на общинските предприятия почистиха снега от главните пътни артерии и третираха с противообледенителни смеси пътните платна на основните булеварди, мостове, надлези, кръстовища.



С приоритет се обработваха улиците, по които се движи всеобщият градски превоз, маршрутите към болнични и здравни заведения, както и основни връзки сред обособените региони на града. След обезпечаване на проходимостта на главната пътна мрежа, екипите минаха към вътрешнокварталните улици, като се правят спомагателни обработки за попречване на заледявания.



Днес продължава почистването и обезопасяването на пешеходните пространства с отнасяне със смеси против замръзване на автобусни спирки, подлези, надлези, паркове, тротоари, площади. Екипите на Оперативна програма „ Градини и паркове “ са в непрекъсната подготвеност да реагират при постъпили сигнали за паднали, счупени или рисково надвиснали клони и дървета, породени от натрупването на сняг и обледеняване. Гражданите да бъдат деликатни, защото има заплаха мокрият и тежък сняг да се свлича от покривите на постройките, поучават от общината.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР