Дарвин Нунес вкара първия си гол на Анфийлд, а Алисон

...

Ливърпул с труден успех над чуковете

Дарвин Нунес вкара първия си гол на Анфийлд, а Алисон избави дузпата на Джарод Боуен за триумф на Ливърпул над Уест Хям с 1:0. Това се случва след огромната победа над Манчестър Сити през уикенда.

С този триумф Ливърпул се изкачи до 7-та позиция в класирането с 16 точки от 10 мача. Уест Хем все още е 13-ти с 11 точки.
 Обвниненият в ксенофобия Клоп: О, Боже! Щях да се ненавиждам, в случай че бях подобен...

" Много пъти изказванията ми са били разбирани неправилно "

В 22-ата минута на мача Нунес реагира фантастично с глава след асистенция на Костас Цимикас, с цел да даде преднина на отбора на Юрген Клоп. В добавеното време на първата част " чуковете " получиха право да изпълнян дузпа, откакто ВАР се намеси и видя нарушаване на Джо Гомес против Джаред Боуен в наказателното си поле. Именно Боуен извърши дузпата, само че Алисон хвана ъгъла и мазета.В 87-та минута пък Соучен някак не вкара на 5 метра от вратата.