Държавният секретар на САЩ Марко Рубио в разговор с Fox

...
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио в разговор с Fox
Коментари Харесай

Рубио разкри: САЩ са преговаряли тайно с Русия за Украйна, но липсва напредък

Държавният секретар на Съединени американски щати Марко Рубио в диалог с Fox News заяви за непубличните диалози сред съветската и американската страна, които са се провели тази седмица. Според него Владимир Путин не е взел участие в разговора, само че са взели участие други високопоставени представители на Кремъл.

 

Американската администрация, както означи Рубио, разчиташе на „ известно взаимно съгласие “ при намирането на способи за спокойно споразумяване на спора в Украйна, само че в последна сметка „ не беше реализиран прогрес в тази посока “. „ И това, мисля, е това, което най-вече тревожи президента [Доналд Тръмп] “, сподели ръководителят на Държавния департамент.

 

Рубио акцентира, че Съединени американски щати считат, че най-хубавият излаз от обстановката е незабавното преустановяване на огъня и започването на договаряния. Според него обаче Москва не е демонстрирала „ същински интерес “ към намирането на дипломатическо решение и поради това Тръмп е подготвен да предприеме дейности, в случай че до 8 август не бъде реализиран осезателен прогрес.

Както изясни Рубио, президентът на Съединени американски щати „ има доста благоприятни условия за напън “. Сред вероятните ограничения той уточни въвеждането на вторични наказания върху продажбата на съветски нефт, който съставлява забележителна част от приходите на страната, както и банкови и секторни наказания. „ Надяваме се, че няма да се стигне до това и че можем да намерим метод да прекратим военните дейности “, добави дипломатът.

 

На 14 юли Доналд Тръмп обществено изиска Русия да приключи експанзията си против Украйна в границите на 50 дни. Скоро обаче той стегна реториката си, изразявайки „ надълбоко отчаяние “ от дейностите на Владимир Путин, който продължава да ескалира военния спор в Украйна, макар напъните на Белия дом.

 

На 29 юли Тръмп редуцира ултиматума, давайки на Москва 10 дни за преустановяване на войната.

 

Днес краткотрайният дипломат на Съединени американски щати в Организация на обединените нации Джон Кели удостовери, че Вашингтон чака бойните дейности да бъдат изцяло спрени до 8 август. В противоположен случай президентът на Съединени американски щати дава обещание да наложи 100% мита върху търговията с Русия, както и върху тези страни, които продължат икономическото съдействие с нея.

 

Прессекретарят на съветския президент Дмитрий Песков съобщи през вчерашния ден, че Русия не има намерение да лимитира военните дейности, макар настояванията на Съединени американски щати. По думите му съветската стопанска система към този момент се била приспособила към западните наказания и е „ развила имунитет “.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР