Държавният глава Румен Радев ще връчи първия мандат за съставяне

...
Държавният глава Румен Радев ще връчи първия мандат за съставяне
Коментари Харесай

Радев връчва първия мандат за съставяне на правителство

Държавният глава Румен Радев ще връчи първия мандат за сформиране на държавно управление на първата политическа мощ в 51-ото Народно заседание.

" На 12 януари , понеделник, от 10.00 часа в осъществяване на член 99, алинея 1 от Конституцията президентът Румен Радев ще връчи мандат за сформиране на държавно управление на претендента за министър-председател, посочен от най-голямата по бройка парламентарна група в 51-вото Народно заседание - тази на ГЕРБ-СДС ", гласеше известието, публикувано от пресофиса на президента предходната седмица.

По закон президентът връчва мандат за образуване на държавно управление на първата по величина политическа мощ в Народното събрание , като тя има 7 дни да го върне изпълнен.
 Румен Радев разгласи по кое време ще даде първия мандат на ГЕРБ-СДС
Румен Радев разгласи по кое време ще даде първия мандат на ГЕРБ-СДС

Започва процедурата по разпределяне на мандати за образуване на държавно управление

Ако не успее или реши да върне празен мандат, процедурата продължава с връчване на втори мандат на втората мощ в Народното събрание. В този случай това е ПП-ДБ, които също ще имат седем дни.

Ако и те не съумеят да изпълнят мандата, президентът самичък избира на коя друга политическа мощ в Народното събрание да разпореди последния късмет за сформиране на държавно управление.
 ГЕРБ връщат незабавно мандата, не изключват да има избори и наесен
ГЕРБ връщат незабавно мандата, не изключват да има избори и наесен

Подаването на оставка на държавното управление на Росен Желязков е неточност

При нов крах, президентът привиква нови съвещания с лицата от " домовата книга " за служебни министър председатели и по-късно избира на кого да връчи отговорността за сформиране на служебно държавно управление.

С издаването на указа за назначение на служебно държавно управление президентът издава и декрет за привикване на предварителни парламентарни избори.

ГЕРБ ще върнат мандата за сформиране на държавно управление, щом президентът Румен Радев им го връчи в понеделник. Това стана ясно от думите на водача на партията Бойко Борисов. Той не посочи кой ще отиде да получи мандата от президента.

" Възраждане " чакат Андрей Гюров да бъде идващият длъжностен министър председател

" Гюров най-вероятно, тъй като Радев има два избора - човек на Пеевски или Гюров ", сподели Костадинов

Ако няма нов състезател на политическата сцена, изборите ще възпроизведат същото като на последните избори - едни партии ще има 4-5 депутати повече, други по-малко. Ако това не се случи и няма нов политически състезател, ще има отново нови избори наесен, уточни Добрев.

Делян Добрев добави, че предстоят нови диалози за сформиране на държавно управление след изборите според от резултатите на партиите.

Той чака да види дали президентът въпреки всичко ще излезе на политическия терен или не.

Делян Добрев счита, че подаването на оставка на държавното управление на Росен Желязков е неточност.
 Асен Василев разгласи по кое време чака да се проведат предварителни избори
Асен Василев разгласи по кое време чака да се проведат предварителни избори

Реалната дата е 29 март

Гражданите би трябвало да дадат мандат на една партия да ръководи след предварителните парламентарни избори, тъй като това с обединенията не работи. Основната цел е да се извади мафията от властта и една партия да изнесе отговорността, тъй като това ще е борба. Това съобщи водачът на " Продължаваме промяната " Асен Василев пред БНР.

" Ние декларирахме още при оставката на държавното управление на премиера Росен Желязков , че би трябвало да се отиде оптимално бързо на нови избори, тъй че ще върнем мандата още сега на приемането ", уточни Василев.

Той означи, че в случай че се огледа календара, действителната дата за новите предварителни парламентарни избори, е 29 март, тъй като по-късно е пролетната почивка на учебните заведения, а по-късно е Великден.
 Паритет сред ГЕРБ, ПП-ДБ и нова партия в идващия парламент, предвижда
Паритет сред ГЕРБ, ПП-ДБ и нова партия в идващия парламент, предвижда " Алфа Рисърч "

Подкрепата за президента Радев е 20%
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР