Държавните дружества трябва да внесат до 29 май цялата си

...
Държавните дружества трябва да внесат до 29 май цялата си
Коментари Харесай

МС задължи държавните дружества да внесат в хазната цялата си печалба

Държавните сдружения би трябвало да внесат до 29 май цялата си облага за предходната година в интерес на страната, реши държавното управление.

За комерсиалните сдружения, в които държавните предприятия с над 50 на 100 държавно присъединяване в капитала имат дялове или акции, се планува разпределение на дял или отчисление от облагата в размер на 70 на 100. Изключение е направено за лечебните заведения за болнична помощ, центровете за психологично здраве и сдруженията от бранш ВиК.

От държавното управление показват, че с отчислената облага се обезпечават условия за осъществяване на приходната част на държавния бюджет.
Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР