Държавната администрация не желае да се справи с проблема с

...
Държавната администрация не желае да се справи с проблема с
Коментари Харесай

Ангел Джамбазки: Държавната администрация не желае да се справи с гетата

Държавната администрация не желае да се оправи с казуса с гетата. Това сподели заместник-председателят на Вътрешна македонска революционна организация и евродепутат Ангел Джамбазки в ефира на "Събуди се " по Нова телевизия.

"Незаконните цигански катуни би трябвало да бъдат отстранени. Трябва да бъдат съборени и отнети тези големи имения на бароните. Трябва да бъде разрушено гетото. Има липса на правдивост в обществото, има дребни санкции, има гетоизация и това би трябвало да бъде прекъснато, тъй като чупи самата основа на българското общество ", сподели той.

Джамбазки съобщи, че от Вътрешна македонска революционна организация са събрали нужната документи за десетки къщи и покои на барони. „ Отиваме при бароните. За десетки къщи и покои на барони съм направил всичко, което е належащо като административна активност – питал съм Национална агенция за приходите, Прокуратура, ДНСК, Агенция по приходите, само че отговорите са безумни, те са измиване на ръцете. Сега към този момент ги имаме всичките и започваме да ги показваме”, съобщи той.

Според него премахването на противозаконните постройки във Войводиново би трябвало да бъде мотив да се продължи решаването на казуса по този метод. „ За да не каже някой, че това е възмездие, в този момент би трябвало да се отиде при бароните и би трябвало тяхното имущество да бъде отнето, с цел да стартира фактически решаването на циганския въпрос. Това би трябвало да продължи”, акцентира Ангел Джамбазки.

Евродепутатът разяснява и митинга на българските превозвачи и техните сътрудници от Литва, Полша и Унгария в Брюксел срещу така наречен Пакет „ Макрон”. Според Джамбазки не е реализиран триумф: „ Да кажем, че отложихме неприятно решение, само че това е, което можехме да създадем в този миг. Истината е, че българските държавни управления са проспивали този въпрос, заради комплекса да слушаш „ Големия брат” по аления телефон. Навремето слушаха Съветския съюз, в този момент слушат Брюксел. Политическата логичност и почтеност изисква пакетът да бъде изтеглен и преосмислен в новия състав на идващия Европейски парламент”.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР