Държавен куклен театър Сливен се завърна със специална награда от

...
Държавен куклен театър Сливен се завърна със специална награда от
Коментари Харесай

Специална награда за Държавен куклен театър Сливен от Международен фестивал

Държавен куклен спектакъл Сливен се завърна със специфична премия от Международния фестивал за деца и младежи “Осмех Ниша ”. Отличието бе за сценографа Наталия Гочева за “изключително приказно и функционално решение на куклите ”, оповестиха от културната институция.

Тази година ДКТ Сливен получи покана за присъединяване в първото издание на Международниякуклено-театрален фестивал в сръбския град Ниш. Театърът се показа с постановката “Гъсарката на кладенеца “ по приказката на Братя Грим.

Режисьор на спектакъла е Стоян Стоянов, сценограф - Наталия Гочева,а музиката е на Христо Намлиев. Участват актьорите - Биляна Йорданова -Биба, Георги Янев, Миглена Господинова, Натали Николова и Димитър Марков.

„ Отношението, организацията, публиката бяха на високо равнище. Специални благодарности изричаме на уредниците за цялото внимание и подпомагане, както и на шефа на “Позориште лутака ” – Ниш за поканата “, оповестиха от Кукления спектакъл в Сливен.

„ Ние не се връщаме с празни ръце, а със специфична премия за нашия, прелестен, щатен сценограф Наталия Гочева. Горди сме, че точно тя е притежател на тази премия, тъй като е потвърдил се експерт в работата, с отношението в детайла, който постоянно остава видян “, прибавиха от екипа, взел участие на фестивала.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР