Държавата ще изплати 1 604 031 лв. за компенсации на

...
Държавата ще изплати 1 604 031 лв. за компенсации на
Коментари Харесай

Държавата плаща близо 4000 лв. за шест деца в Пловдив – останали без място в детска градина

Държавата ще изплати 1 604 031 лева за обезщетения на фамилии, чиито децата не са признати в държавни или общински детски градини заради липса на свободни места. Средствата са за интервала от 15 септември до 31 октомври.
Прочетете още
От тях 3834 лв. ще бъдат отпуснати за 6 деца от община Пловдив, а 777 лв. ще отидат за едно дете в община „ Родопи “. Най-голяма част от сумата –1 581 701 лева, ще отиде при столична община, където 2138 деца са останали без места.

Община Варна получава 16 164 лева за 26 деца. На община Божурище ще бъдат преведени 1555 лева за 2 деца.

Право на отплата за осъществени разноски за развъждане и образование имат родители на деца от тригодишна възраст до постъпването им в I клас, които не са признати в държавни или общински детски градини или учебни заведения, в които са кандидатствали. За тях общината по местоживеене не е предложила друго равностойно място в общинска детска градина или учебно заведение.
Източник: trafficnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР