Държавата капитулира пред собствениците. Нашето културно-историческо наследство не струва и

...
Държавата капитулира пред собствениците. Нашето културно-историческо наследство не струва и
Коментари Харесай

Министър Минеков: Културно-историческото ни наследство не струва и стотинка, изправено пред олигарсите

Държавата капитулира пред притежателите. Нашето културно-историческо завещание не коства и стотинка, когато отсреща ви застанат олигарси и техните кметове. Това разяснява служебният министър на културата проф. Велислав Минеков в предаването " Неделя 150 " по БНР.

По думите му още предходната година кметът на Пловдив е дал позволение за така наречен сигурност и здраве поръчка, която значи, че той позволява сриването на постройката.

Минеков изрази съмнение, че откакто в предходен интервал постройката от Тютюневите хранилища в Пловдив " не е била допряна ", е трябвало да се случи по този начин, че тъкмо в интервала, когато той е длъжностен министър, тя да бъде съборена.

Явно, че задачата е била освен това да се случи, само че това да бъде и един жест, ориентиран към служебното държавно управление. Бях предизвестен, че притежателите разполагат с 11 медийни уеб страницата, които обработват мнението в Пловдив, а частично и в София, което беше нещо и като закана, сподели още Минков

Проф. Минеков цитира следствие на " Биволъ ", съгласно което съборената постройка е благосъстоятелност на " едни известни производители на ракия, които са били прекомерно близо до партия ГЕРБ ". И добави, че воюва с настоящия Закон за културно завещание от 2009 година

Според него в случай че някои от до момента направените оферти за промени в закона са влезнали в Народното събрание, " това нямаше да се случи ".

" На този закон главният му сакатлък е във връзка с недвижимото културно завещание. Побеждава " положителният капитал ", побеждава новата ни буржоазия. Те побеждават, тъй като вършат по този начин, че в Народното събрание да няма решения, които са ориентирани против тях. На това се дължи този сакат закон. На това се дължи голямата, странна сбирка на Васил Божков. Всичките тези палежи, които не бяха единствено в Пловдив. Зад тези палежи стоят бизнес ползи. Никой не гледа съществено от политиците към Министерството на културата и към този закон. Това е бедата. Поради този закон съществуват безобразия, които са неизмерими. Едно от тях е иманярството. България по данни на Европол всяка година изнася сред 60 000 и 90 000 обекта, наречени културна полезност. Имаме и велики колекционери, които употребяват този закон по най-неправилния метод ", сподели още.

Министърът на културата уточни, че през последните месеци е бил " извънредно спокоен, обладан от очаквания и лековерен ", само че със сформирането на новия парламент няма да бъде подобен - ще бъде " извънредно противен и нападателен ", тъй като " очевидно не става с доброта ". 
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР