Дара Малинова спечели бронзов медал на финала на лента при

...

Дара Малинова спечели бронзов медал на финала на лента при девойките на турнира по художествена гимнастика Афродита къп

Дара Малинова завоюва бронзов орден на финала на лента при девойките на деветото издание на интернационалния шампионат по художествена гимнастика " Афродита къп " в Атина (Гърция).

Българката беше оценена с 28.000 точки. Това е второ бронзово отличие за възпитаничката на Райна Тошева, откакто през вчерашния ден тя се класира трета в многобоя при родените през 2009 година

Златото взе Мейтал Маян Сумкин (Израел) с 29.400 точки, а втора е Натали Де Ла Роса (САЩ) с 28.900.

Малинова се класира четвърта на бухалки с 29.850 точки (трудност 13.500; артистичност 7.800; осъществяване 8.250) и остана на крачка от медалите. Щабът подаде контестация, която беше почетена и оценката й беше нараснала от 29.550 на 29.800.

Златен орден завоюва Алона Тал Франко (Израел) с 31.350 точки.

При дамите Никол Тодорова позволи съществени неточности на финала на бухалки и с резултат от 29.850 приключи на шесто място. Тя няма да играе на финала на лента.

Шампионка на бухалки стана Айбота Ертайкизи (Казахстан) с 32.000 точки.

Така България приключва конкуренцията с четири оценки - при дамите Никол Тодорова взе сребро на обръч, а при девойките Магдалена Вълкова завоюва сребърен орден в многобоя при родените 2010-а, а Дара Малинова взе бронз в многобоя2009 година и бронз на лента.