...

Контузия сложи край на участието на Лазаров в Маутхаузен

Danube Upper Austria Open, първи кръг

Александър Лазаров – Сандро Коп 6-1, 3-2 (отказване на Лазаров)

Участието на Александър Лазаров на Чалънджър шампионата в Маутхаузен завърши по доста противен метод. Българинът се представяше чудесно в мача със международния №469 Сандро Коп и водеше със сет и пробив, само че в средата на втория сет претърпя сериозна травма. За страдание здравното спиране не оказа помощ и Лазаров не бе в положение да се върне на корта.

Първият сет мина по превъзходен метод за Лазаров. Българинът инкасира пробив първоначално, само че бързо върна жеста, като това бе първият от трите поредни пробива на сметката му. Четвъртата ни ракета доминираше изрично и завоюва първата част с 6-1 единствено за 25 минути.

Лазаров продължи да владее самодейността във втория сет, когато проби за 3-2. В края на идващия гейм обаче българинът падна доста неприятно при опит да доближи до къса топка и положението му очевидно не бе по никакъв начин положително. Четвъртата ни ракета изиска здравно спиране, само че болката бе прекомерно мощна и той бе заставен да се отдръпна.
Източник: tenniskafe.com