Данните показват, че над 60% от отпадъците в сивите контейнери

...
Данните показват, че над 60% от отпадъците в сивите контейнери
Коментари Харесай

Терзиев: Всеки отпадък, изхвърлен правилно, е спестени пари за софиянци

Данните демонстрират, че над 60% от отпадъците в сивите контейнери са в действителност рециклируеми материали – хартия, пластмаса, метал и стъкло, които могат да бъдат върнати назад в стопанската система като първични материали.

Столична община работи интензивно за разширение на системата за разделно събиране посредством:

- увеличение на броя на цветните контейнери;

- по-често обслужване;

- въвеждане на по-строг надзор върху качеството на услугата.

Като част от тази политика следва и пилотно въвеждане на общински модел за разделно събиране в регионите „ Овча купел “ и „ Кремиковци “, с по-високи стандарти и по-добър надзор.

„ Отпадъците не са просто отпадък – те са запас. Начинът, по който ги управляваме, дефинира както чистотата на града, по този начин и това по какъв начин разходваме общите си средства “, акцентира още Терзиев.

Световният ден на преработването е мотив Столична община да насочи апел към всички жители да създадат разделното събиране част от всекидневието си, осведомят от Следствен отдел към окръжна прокуратура.

Малките дейности – като сгъването на кашони, отделянето на опаковките и изхвърлянето им в верния резервоар – имат действителен резултат върху чистотата на града и върху разноските, които всички плащаме.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР