Дания започна с победа защитата на титлата си на Световното

...

Дания започна с победа защитата на титлата на СП по хандбал да мъже

Дания стартира с победа отбраната на купата си на Световното състезание по хандбал за мъже в Египет.

Олимпийските първенци от Рио 2016 надвиха над Бахрейн с 34:20 (19:10) в първия кръг в група " D " на конкуренцията.

Датчаните имаха самодейността през цялата среща, като с три следващи гола при започване на второто полувреме дръпнаха с 22:10 и до края поддържаха двуцифрен задатък.

Матиас Гидсел беше най-резултатен за триумфа с 10 попадения.

За азиатците 8 пъти се разписа Мохамед Ахмед.

В другата среща от групата южноамериканският отличник Аржентина надви над дебютанта ДР Конго с 28:22 (13:14).

След оспорвано първо полувреме с честа промяна на водачеството в резултата аржентинците вкараха четири следващи гола малко след почивката и поведоха с 18:15, като в следствие продължиха да усилват преднината си, която доближи 28:20 малко преди края.

Трикратният първенец Германия започва с безапелационен триумф в група " А " с 43:14 (16:4) над дебютиращия на международни финали Уругвай. С 9 попадения за Бундестима се отличи Тимо Кастенинг.

В другата среща от групата Унгария се оправи с различен дебютант Кабо Верде с 34:27 (19:14).