Дания разгроми Русия с 4:1 в последния си мач от

Дания разгроми Русия с 4:1 в последния си мач от ...

Червеният динамит избухна! Дания разгроми Русия и e на 1/8-финал

Дания разгроми Русия с 4:1 в последния си мач от груповата фаза и продължава към 1/8-финалите на Евро 2020. Преди този кръг "червеният динамит" нямаше спечелена точка и излизането от групата изглеждаше като невъзможна мисия.

Селекцията на Каспер Хюлманд предложи много качествен футбол на стадион "Паркен" и не остави съмнение в по-голямата си класа спрямо днешния съперник.

Микел Дамсгор (38‘) се разписа през първото полувреме, а попадения на Юсуф Поулсен (59‘), Андреас Кристенсен (79‘) и Йоаким Меле (82‘) донесоха изразителния успех на Дания. За "Сборная" Артьом Дзюба (70‘) отбеляза единствения гол от дузпа.

Трудното начало на надпреварата и двете загуби – от Финландия и Белгия, не сломиха "червения динамит" и ето че с една победа и по-добри показатели от своите конкуренти, Дания излиза на второ място в своята група "B".

Белгия направи услуга на скандинавците, след като и ги остави зад датчаните, а катастрофалната загуба за Русия означава, че отборът на Станислав Черчесов приключва участието си на Евро 2020.

На осминафиналите Дания ще се изправи срещу отбора на Уелс, а двубоят ще бъде на 26 юни на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам.

Очаквано датчаните започнаха срещата по-активно, с оглед търсенето на задължителна победа срещу Русия. Футболистите на Каспер Хюлманд обаче трудно стигаха до противниковата врата.

"Сборная" имаше възможността да открие резултата още с първото си по-интересно положение в половината на "червения динамит". Головин получи топката в центъра на терена, напредна на скорост и след няколко залъгващи действия срещу двама защитници на Дания нанесе удар, който обаче попадна право в тялото на Каспър Шмайхел.

Малко преди да измине половин час игра символичните гости, които всъщност "гостуват" на собствения си стадион, отговориха с опасен изстрел от далечно разстояние на Хойберг, но кълбото профуча на сантиметри от десния страничен стълб на руската врата.

По-активната игра на датчаните даде резултат в 38-ата минута. Микел Дамсгор получи топката на дъгата на пеналтерията и без да се поколебае стреля по перфектен начин. Ударът му попадна в горния ляв ъгъл, а Матвей Сафонов нямаше какво да направи освен да изгледа как кълбото влиза в мрежата зад него – 0:1.

3 по-късно Вестегор засече центриране от ъглов удар, но стреля неточно. Дилейни се оказа на пътя на топката, но остана под нея и не успя да нанесе качествен изстрел.

Първите минути след почивката се развиха равностойно, като датчаните преминаха в изчакващ режим и дебнеха грешка на противника.

Именно такава дойде в 59-ата минута. Юсуф Поулсен получи страхотен подарък от Роман Зобнин, който се опита да върне кълбото към своя страж. Там обаче дебнеше нападателят, който пресече подаването и без проблем реализира на опразнената врата – 0:2.

10 по-късно руснаците получиха възможност да изпълнят дузпа, след като Дивеев фаулира Артьом Дзюба в собственото си наказателно поле, а главният рефер Клеман Тюрпен не се поколеба да посочи бялата точка.

Именно Дзюба застана зад топката и с удар в центъра намали изоставането на своя отбор.

В 79-ата минута Андреас Кристенсен отново увеличи пренината на Дания на два гола. 25-годишният бранител нанесе страхотен удар от движение извън наказателното поле, който матира стража на руснаците. Преди това Матвей Сафонов успя да отрази изстрел на Брайтуайт, но в тази ситуация остана без никакви шансове за намеса.

Само след 180 секунди Йоаким Меле направи резултата още по-изразителен. "Червеният динамит" организира мълниеносна контраатака, която завърши с красиво попадение на играча на Аталанта в долния десен ъгъл.

Русия – Дания 1:4