Дания разгроми Ирландия с 5:1 в Дъблин и стана последният

...

Дания избухна в Дъблин и си осигури място на Мондиала

Дания разгроми Ирландия с 5:1 в Дъблин и стана последният участник на Световното състезание през 2018 година от зона Европа. Първият мач приключи 0:0 и „ аленият динамит “ отива на Мондиала със същия общ резултат 5:1.

Тимът на Аге Харейде инкасира ранен гол, само че още през първата част обърна развоя на срещата. Шейн Дъфи откри резултата с глава в 6-ата минута, възползвайки от недоразумение в защитата на гостите, само че скандинавците съумяха да създадат поврат в границите на три минути – в 29-ата се разписа Андреас Кристенсен, а 180 секунди по-късно водачът на отбора Кристиан Ериксен с удар от границата на наказателното поле не даде никакви шансове на Дарън Рандолф и означи деветия си гол в 12 мача от квалификациите. Ирландците към този момент се нуждаеха от две попадения, с цел да отстраняват противника си, само че до края само че полувремето не съумяха нито един път да застрашат противниковата врата. Домакините потеглиха напред в началните минути на второто полувреме, само че оставяха свободни пространства и можеше да бъдат осъдени в 57-ата минута, когато Ериксен се озова на чиста позиция и стреля, само че Рандолф бе на мястото си и се оправи със обстановката. Ериксен обаче бе безмилостен в 63-ата минута и с прецизен изстрел с левия крайник на процедура реши разногласието в опълчването. Атакуващият полузащитник на Тотнъм не бе споделил последната си дума и с мощен изстрел ¼ час преди края оформи хеттрик, а Никлас Бендтнер от дузпа минута преди края фиксира крайното 5:1 за датчаните. Така към този момент са известни 30 от тимовете, които ще вземат присъединяване в Мондиала, а Дания е последният от тях от зона Европа и ще играе за пети път в историята на международни финали. Последните два отбора ще бъдат избрани от баражите Перу - Нова Зеландия и Хондурас - Австралия. /БГНЕС
Източник: bgnes.com