Дания победи Перу с 1:0 в мач от група С

...

Дания постигна минимален успех срещу Перу

Дания победи Перу с 1:0 в мач от група С на Световното състезание по футбол, игран на „ Мордовия Арена “ в Саранск.
През първата част Перу доминираш, а най-хубавият им късмет за гол пристигна тъкмо преди почивката, когато за повторно денем бе отсъдена дузпа след консултация с ВАР. Кристиан Куева обаче прати топката надалеч над вратата.
Датчаните започнаха по-силно втората част и съумяха да нанесат при своя удар в 59-та минута, когато Кристиан Ериксен изведе с отличен пас Юсуф Поулсен, който не сбърка, останал очи в очи с вратаря на перуанците Педро Гайесе. В оставащите минути играчите на Перу потърсиха изравнителния гол, само че Каспер Шмайхел се намеси ловко в няколко обстановки и опази вратата си.
Източник: actualno.com