Дания и Чили завършиха 0:0 в контролна среща, която се

...

Дания не успя да превземе чилийската крепост

Дания и Чили приключиха 0:0 в контролна среща, която се игра на „ Портланд Парк “ в Олборг.

Чили сътвори първата заплаха в мача в 4-та минута, когато Пауло Диас центрира в наказателното поле на Дания, където Енцо Роко стреля с глава, само че Каспер Шмайхел избави. Шест минути по-късно Алексис Санчес центрира в наказателното поле на Дания, където Пабло Ернандес се бе пласирал добре и стреля с глава, само че Шмайхел още веднъж бе на мястото си и избави.

Андреас Корнелиус насочи удар от отдалеченост в 19-та минута, само че не съумя да откри очертанията на вратата на Чили.

Джони Ерера се намеси решаващо в 34-та минута, когато избави удара на Пионе Систо. Минута по-късно чилийският вратар още веднъж се наложи да се намесва и да избавя рисковия удар на Кристиан Ериксен, който насочи топката в долния десен ъгъл.

Йонас Кнудсен центрира в наказателното поле на Чили в 38-та минута, където Томас Дилейни стреля с глава, само че Ерера съумя да избави.

В началото на второто полувреме по един сериозен пропуск за датчаните направиха Пионе Систо и Корнелиус.

Каспер Шмайхел избави удара на Алексис Санчес в 70-та минута.

Дания бе доста покрай това да поведе в резултата в 76-та минута, когато след удара на Ласе Шьоне топката срещна десния дирек на вратата на Чили.

В заключителните секунди на срещата Каспер Шмайхел се отличи с ново избавяне, откакто отрази удара на Мартин Родригес.