Дания и Англия завършиха 1:1 в среща от втория кръг

...

Дания и Англия завършиха наравно и заплетоха възела в група С на Евро 2024

Дания и Англия приключиха 1:1 в среща от втория кръг на група С на Евро 2024, съобщи Българска телеграфна агенция.

Хари Кейн откри резултата, а Мортен Хюлманд изравни до почивката с акуратен шут от далечно разстояние.

Ремито завърза интригата в групата и преди последните мачове и четирите тима имат шансове да продължат напред. Англичаните водят с 4 точки, Словения и Дания имат по две, а Сърбия е на дъното с 1 точка.

Срещата стартира с минута безмълвие в памет на някогашния общоприет секретар на УЕФА Герхард Айгнер, който умря на 80-годишна възраст.

Англичаните започнаха по-мотивирано и в 13-а минута Фил Фодън се озова на стрелкова позиция, само че прати топката над вратата.

Пет минути по-късно Кейн откри головата си сметка на Евро 2024 след неточност в отбраната на датчаните. Виктор Кристиансен се намеси неубедително и разреши на Кайл Уокър да напредне от дясно, след което центрира в наказателното поле, където Хари Кейн от близко не сгреши за 1:0. Кейн стана третият британски футболист с голове на четири огромни шампионати след Майкъл Оуен и Уейн Рууни.

Дания съумя да изравни в 34-ата минута, когато Хари Кейн сгреши с паса в средата на терена и разреши Мортен Хюлманд да напредне фронтално против вратата и с мощен шут да прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Пикфорд - 1:1.

Втората част стартира по същия метод като първата: англичаните бяха по-активни в началните минути и в 50-а минута Деклан Райс шутира от границата на наказателното поле, само че Шмайхел избави. Две минути по-късно Букайо Сака бе изведен на добра позиция, само че не съумя да откри рамката на вратата.

В 56-а минута удар на Фил Фодън срещна левия непряк дирек, а при добавката Сака стреля неопределено.

За Дания опция за гол се откри през Пиер-Емил Хьойберг, който в 73-а минута стреля от разстояние, само че Пикфорд избави.

С наближаването на края на срещата двата тима предприемаха все по-малко опасности и внимаваха да не позволен съдбовна неточност в отбрана, което разумно резервира равенството.