Даниил Медведев започна с трисетова победа участието си на тазгодишното

...

Медведев с отличен първи двубой на Уимбълдън

Даниил Медведев стартира с трисетова победа присъединяване си на тазгодишното издание на Уимбълдън.

Поставеният под номер 5 в схемата руснак се наложи с 6:3, 6:4, 6:2 над Александър Ковачевич (САЩ). Той пласира 16 аса и не позволи пробив в мача, траял час и 49 минути.

Миналогодишният полуфиналист от Уимбълдън Медведев започва мощно и поведе с 3:0 гейма, след което задържа преднината си до края на сета.

Втората част стартира по-равностойно, само че в седмия гейм руснакът осъществя нов брейк на подаването на Ковачевич и до края на сета не му даде късмет за връщане на пробива.

В последната трета част Медведев бе най-категоричен. Той поведе с 4:0 и по-късно рутинно затвори мача с 6:2.

Руснакът, първенец от Откритото състезание на Съединени американски щати през 2021 година, ще би трябвало се изправи против французин във втория кръг. Негов съперник ще бъде спечелилият от дуела сред Александър Мюлер и Юго Гастон.