Даниил Медведев спечели US Open със сензационна победа на финала

...

Медведев спечеби US Open с триумф над Джокович

Даниил Медведев завоюва US Open със сензационна победа на финала над Новак Джокович с 6:4, 6:4, 6:). Това е първи успех за Медведев в шампионат от Големия шлем.

Новак Джокович пропусна да завоюва 21-ата си купа от Големия шлем и първо място във безконечната класация по този индикатор. При триумф над Медведев сърбинът щеше стане първият тенисист в история след именития Род Лейвър през 1969 година, който печели календарен Голям шлем.

34-годишният Джокович загуби по-рано през лятото опцията за Златен шлем след провалянето си от Александър Зверев на полуфиналите на олимпийския шампионат в Токио – за последно до това достижение е стигала германката Щефи Граф през 1988 година.

Медведев сподели страхотна игра на сервис и записа голям брой асове, с което не даде късмет на сърбина.

Руснакът завоюва първите две част с 6:4, показвайки забележително самообладание, а международният №1 счупи и ракетата си. В третия сет Медведев даже поведе с 4:0, след което Джокович върна един гейм, а след направи пробив за 3:5 и наля напрежение в съперника си. Сърбинът завоюва подаването си и понижи резултата. Руснакът не трепна при идващото си подаване и победи още веднъж с 6:4.
Източник: marica.bg