Даниил Медведев спечели титлата на тенис турнира от сериите АТР

...

Даниил Медведев триумфира с титлата в Лос Кабос

Даниил Медведев завоюва купата на тенис шампионата от сериите АТР 250 в Лос Кабос, Мексико. Лидерът в международната класация победи Камерън Нори с 7:5, 6:0.

В първия сет двамата си размениха по два пробива за 5:5 гейма. Руснакът още веднъж съумя да завоюва сервис гейм на съперника при последната си опция. Той затвърди пробива си с гейм на нула, с цел да затвори първата част в своя изгода.

Даниил Медведев загуби единствено осем разигравания в хода на втория сет, преди да постави точка на разногласието с първия си мачбол след 1 час и 21 минути игра.

The moment reigned victorious in Los Cabos
— Tennis TV (@TennisTV)

Камерън Нори не съумя да отбрани оценката си от предходната година. Даниил Медведев сграбчи първа купа за годината и 14-а от от шампионатите на Асоциацията на професионалните тенисисти (АТP).