Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Даниил Медведев се класира за 1/4-финалите в Хале

Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на трева в Хале с награден фонд 2,275 милиона евро. Поставеният под номер едно в главната скица руснак се наложи със 7:6 (4), 6:3 против Иля Ивашка (Беларус).

Медведев избави три сетбола при 4:5 в първия сет, след което поведе в резултата при изиграването на тайбрек.

Лидерът в международната класация се наслаждения на по-добри моменти през втората част, когато направи съдбоносен пробив за 3:1 и завърши срещата от третата си опция след 68 минути на корта.

2/2 in Halle for the World No.1 ✅ comes through 7-6 6-3 vs Ivashka to reach the last 8!
— Tennis TV (@TennisTV)
Руският тенисист победи Иля Ивашка и през предходната седмица на шампионата в Хертогенбош.

В идващия кръг на шампионата в немския град Даниил Медведев ще се изправи против спечелилия от мача сред Пабло Кареньо Буста и Талон Грикспор.