Даниил Медведев победи квалификанта Андреа Вавасори с 6:4, 6:3 в

...

Даниил Медведев победи квалификант в първия си мач в Мадирид

Даниил Медведев победи квалификанта Андреа Вавасори с 6:4, 6:3 в първия си мач от тенис шампионата от сериите Мастърс в Мадрид.

В първия сет равенството се резервира до резултат 4:4 гейма, след което руснакът наложи волята си и приключи частта с пробив на нула. Още един пробив на нула последва и през втората част за резултат 5:3 в интерес на Медведев, което му оказа помощ да се поздрави с успеха след 1 час и 23 минути игра.

32 wins through the first third of 2023 gets off to a perfect start in Madrid, seeing off qualifier Vavassori 6-4 6-3!
— Tennis TV (@TennisTV)

Поставеният под №3 в международната класация реализира 32-ра победа за сезона, само че едвам втора на този шампионат в Мадрид.

В идващия кръг от конкуренцията Медведев ще се изправи против Александър Шевченко, който победи Иржи Лехечка с 6:1, 6:1 в различен мач от деня. Дргуи три мача бяха прекратени заради дъжд.