Даниил Медведев победи Карен Хачанов с 7:6(5), 3:6, 6:3 в

...

Даниил Медведев е първият финалист в Маями

Даниил Медведев победи Карен Хачанов с 7:6(5), 3:6, 6:3 в полуфинален мач от тенис-турнира от сериите " Мастърс " в Маями с награден фонд 8,8 милиона $.

В хода на първия сет поставеният под №5 в международната класация проби своя конкурент за 4:3 гейма и пропусна сетбол на собствен сервис. Вместо това съперникът му върна пробивът и се стигна до тайбрек. Там Медведев затвори частта с третия си сетбол.

Хачанов поведе с 3:0 във втория сет и задържа преднината си до края на частта. В третия съдбоносен сет Медведов бе наред да реализира основен пробив, който да му обезпечи удобна преднина от три сета. 27-годишният тенисист се поздрави с триумфа с първия си мачбол след 2 часа и 19 минути игра.

MATCH POINT OF THE YEAR?! overcomes Khachanov to reach back-to-back finals in Indian Wells and Miami! ️️
— Tennis TV (@TennisTV)

Медведев играе пети следващ край, откакто последно игра за купата в Индиън Уелс.

На финала Медведев ще срещне спечелилия от другия полуфинал сред водача в схемата на шампионата Карлос Алкарас и Яник Синер.