Даниил Медведев не скри задоволството си, че е успял да

...

Медведев: Да победиш Григор е голямо предизвикателство

Даниил Медведев не скри задоволството си, че е съумял да се наложи над мощен тенисист като Григор Димитров на Индиън Уелс. Българинът отпадна на осминафиналите на шампионата на твърди кортове от сериите Мастърс 1000.

Григор Димитров отстъпи с 4:6, 4:6 на №4 в международната класация Даниил Медведев от Русия. Срещата продължи 77 минути.
 Жалко: Гришо преклони глава пред Медведев и oтпадна в Индиън Уелс

Ето детайлности

" Щастлив съм, че победих подобен страховит съперник в лицето на Григор. Да играя против него постоянно е предизвикателство и съм удовлетворен, че съумях да го преодолея този път ", показа руснакът.

По този метод Даниил Медведев към този момент води със 7-3 победи в директните срещи с Димитров.

С двете си победи в Калифорния българският тенисист ще усили актива си за международната класация с 55 точки и има късмет да се изкачи с едно място нагоре до 12-та позиция, само че това зависи и от представянето на американеца Томи Пол, който се класира за четвъртфиналите.

Следващият противник на Медведев е седмият подложен Холгер Руне, който избави мачбол, с цел да победи 12-ия подложен Тейлър Фриц с 2:6, 7:6(2), 6:3.