Даниил Медведев и Яник Синер ще спорят за титлата на

...

Даниил Медведев и Яник Синер ще спорят за титлата на финала във Виена

Даниил Медведев и Яник Синер ще спорят за купата на шампионата по тенис на твърда настилка във Виена с награден фонд от 2,56 милиона евро.

Поставеният под №1 руснак и защитаващ купата си от предходната година се наложи на полуфиналите против гръка Стефанос Циципас с 6:4, 7:6(6) за час и 45 минути игра.

2021 - 63 victories
2023 - victories (so far )

A career-best milestone for as he pips Tsitsipas 6-4, 7-6(6) to book a final spot |
— ATP Tour (@atptour)

" Сервирах добре през целия мач. Като цяло съм удовлетворен от метода, по който го сложих напрегнат. Имах доста благоприятни условия, само че и той се показа добре. Като цяло този напън от моя страна даде резултат в края на мача “, сподели Медведев, представен от пресслужбата на АТП.

Руснакът сложи нов персонален връх по победи за един сезон. Победата над Циципас във Виена бе негова 64-а през 2023 година Предишното достижение беше 63 победи.

В другия полуфинал вторият в схемата италианец Яник Синер победи различен руснак - третия подложен Андрей Рубльов, със 7:5, 7:6(5) за час и 52 минути игра.