Даниел Николов ще играе в третия кръг на турнира по

...

Николов ще играе в третия кръг на турнира в Алмере

Даниел Николов ще играе в третия кръг на шампионата по бадминтон в Алмере (Холандия) с награден фонд 75 хиляди щатски $, откакто победи китаеца Хун Ян Вън със 17:21, 21:17, 21:11.

Квалификантът Николов надделя Вън за 54 минути и през днешния ден ще играе в третия кръг против финландеца Еету Хейно. Той се наложи с 21:15, 12:21, 21:18 против поставения под номер 8 французин Люка Корве.

Сестри Стоеви преодоляха първия кръг на шампионата по двойки за дами, само че българките в самостоятелната скица изгубиха мачовете си.

Габриела и Стефани, сложени под номер 1 в схемата, надделяха китайките Сяо Фей Чън и Чао Мин Чжоу с 21:14, 20:22, 21:12 за 58 минути. Днес сестри Стоеви ще срещнат друга китайска двойка - Ин Ин Чън и Шъ Цзюн Цяо в мач от втория кръг при дамите.

Останалата част от шампионата обаче не протече добре за българките. Мария Мицова загуби със 7:21, 15:21 против рускинята Евгения Косецкая, четвърта в схемата на сингъл, а Линда Зечири отстъпи с 12:21, 17:21 на номер 7 от Германия - Ивоне Ли.