Даниел Николов се класира за полуфиналите на международния турнир по

...

Даниел Николов се класира за полуфиналите на международния турнир по бадминтон в чешката столица Прага

Даниел Николов се класира за полуфиналите на интернационалния шампионат по бадминтон в чешката столица Прага с награден фонд 5000 $ и си обезпечи най-малко бронзов орден.

Поставеният под номер 8 българин победи третия в схемата Аде Рески Двикахьо от Азербайджан с 18:21, 21:18, 21:16 за 69 минути.

Николов загуби първия гейм, само че стигна до триумфа в идващите два. Във втората част той взе четири следващи точки в края, с цел да изравни резултата. В третия гейм българинът изоставаше с 13:16, само че направи серия от 8:0 за поврат и крайната победа.

По-късно през днешния ден в спор за място на финала Николов ще срещне номер 1 в схемата Виктор Свендсен от Дания.