Ето речта, с която Карвахал просълзи Бернабеу
Даниел Карвахал изигра последния си мач за Реал Мадрид при успеха на “кралете ” с 4:2 в заключителната среща на отбора от сезон 2025/2026 в Ла Лига против Атлетик Билбао. След края на дуела футболистът изнесе тирада на препълнения “Сантиаго Бернабеу ”, който го приветства на крайници и го изпрати в последния му път от зеления килим към съблекалните на именития стадион.
“Трудно е да се опише. Разчувствах се, без да знам по какъв начин, единствено като видях подготвителното игрище. Днес излизам и виждам страхотното изпращане, което ми направиха, бурните аплодисменти, които ми дадохте... Как бих могъл да не се трогвам? Затварям една прелестна глава от живота си и кариера, за която даже не бих могъл да бленувам. Имам единствено думи на признателност към този клуб и неговите почитатели. Още един път благодаря. Наслаждавах се като дете от първия до последния си ден. Надявам се да е взаимно, че всички мадридци са се насладили на моите 451 мача. Надявам се да се върна в това, което е моят дом, в бъдеще. По друг метод, само че да продължа да оказвам помощ както постоянно.
Реал Мадрид постави завършек на тъгата във вечерта на сбогуванията
Ако някой ми беше споделил като дете, че ще имам тази кариера, даже нямаше да си го показва. Беше прелестно. Грандиозно от първия до последния ден, с всевъзможни прекарвания, уроци, триумфи, сложни моменти, в които съзряваш и откриваш позитивната страна... Споделях съблекалнята с прелестни хора, играчи, треньори, мениджъри на екипи, пресаташета. Това е най-хубавият клуб в света и постоянно съм се опитвал да бъда благ с всички, да бъда себе си и транспарантен, даже с разочарованията си, когато губех на подготовка или пропусках подаване. Но подобен съм аз и се надявам всички да имат прекрасен спомен за Дани Карвахал. Ще се забележим в бъдеще, сигурно.
Реал пропуснаха конференцията след последния кръг
Реал Мадрид не е просто клубът на живота ми, той е моят живот. На процедура съм роден мадридиста, тук съм от 23 години. Преминах през безусловно всички категории и завоювах всяка допустима купа с този клуб. Станах капитан, не мога да желая нищо повече. Тръгвам си доста благополучен и задоволен ”, сподели Карвахал.
“Трудно е да се опише. Разчувствах се, без да знам по какъв начин, единствено като видях подготвителното игрище. Днес излизам и виждам страхотното изпращане, което ми направиха, бурните аплодисменти, които ми дадохте... Как бих могъл да не се трогвам? Затварям една прелестна глава от живота си и кариера, за която даже не бих могъл да бленувам. Имам единствено думи на признателност към този клуб и неговите почитатели. Още един път благодаря. Наслаждавах се като дете от първия до последния си ден. Надявам се да е взаимно, че всички мадридци са се насладили на моите 451 мача. Надявам се да се върна в това, което е моят дом, в бъдеще. По друг метод, само че да продължа да оказвам помощ както постоянно.
Ако някой ми беше споделил като дете, че ще имам тази кариера, даже нямаше да си го показва. Беше прелестно. Грандиозно от първия до последния ден, с всевъзможни прекарвания, уроци, триумфи, сложни моменти, в които съзряваш и откриваш позитивната страна... Споделях съблекалнята с прелестни хора, играчи, треньори, мениджъри на екипи, пресаташета. Това е най-хубавият клуб в света и постоянно съм се опитвал да бъда благ с всички, да бъда себе си и транспарантен, даже с разочарованията си, когато губех на подготовка или пропусках подаване. Но подобен съм аз и се надявам всички да имат прекрасен спомен за Дани Карвахал. Ще се забележим в бъдеще, сигурно.
Реал Мадрид не е просто клубът на живота ми, той е моят живот. На процедура съм роден мадридиста, тук съм от 23 години. Преминах през безусловно всички категории и завоювах всяка допустима купа с този клуб. Станах капитан, не мога да желая нищо повече. Тръгвам си доста благополучен и задоволен ”, сподели Карвахал.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




