Даниел Еванс остави Великобритания в борбата за класиране на 1/4-финал

...

Даниел Еванс остави Великобритания в играта

Даниел Еванс остави Англия в битката за класиране на 1/4-финал на ATP Cup. Изтърпелият едногодишно наказване за приложимост на кокаин тенисист се наложи над първата ракета на Белгия Давид Гофен с 6-4, 6-4 и изравни отборния резултат на 1-1 победи.
 Австралия е първият четвърфиналист на ATP Cup

" Кенгурата " се постановиха с 3-0 победи над Канада в Бризбън

Мачът беше доста оспорван и мина през серия от обрати. Еванс стартира с пробив, само че Гофен върна брейка за 2-2. След това британецът дръпна с два пробива за 5-2, само че още веднъж позволи рибрейк. Все отново Даниел съумя да осъществя втория си сетбол на личен сервис след 52 минути.

Във втората част още веднъж британецът стартира мощно, повеждайки с 4-0. Гофен съумя да понижи на 2-4. Еванс взе идващото си подаване на 15. Последният гейм в мач беше най-дългият. Белгиецът имаше една опция за брейк, само че британецът съумя в последна сметка да затвори мача при петата си опция.
 Снимка 460074
Източник:
 България победи Молдова във втория мач от ATP Cup и е на крачка от 1/4-финал

Димитър Кузманов и Григор Димитров завоюваха срещите си на сингъл

Така белгийците Сандер Жил и Йоран Флиеген и британците Джейми Мъри и Джо Солзбъри ще дефинират спечелилия в конфликта. Мъри и Солзбъри са любимци, само че те бяха такива и в мача против Димитров и Лазаров. Белгийците са доста обиграна двойка и синхронът при тях сигурно е на по-високо равнище.