Дамският национален отбор по баскетбол за девойки до 20 години

...

Девойките до 20 години с инфарктна загуба от Чехия

Дамският народен тим по баскетбол за девойки до 20 години отстъпи трагично пред чехия с 67-69 и на процедура загуби възможностите си за класиране на полуфинал на Европейското състезание в категорията.

Александър Везенков е пред трансфер в Олимпиакос

Двете страни са в напреднали договаряния

Нашите девойки играха равностойно против лидерките в група " B " и бяха на косъм да пратят мача в продължение. За страдание тимът остана без капитанката си Петя Бояджиева.

Българките успяваха на няколко пъти да вземат преднина в последната четвърт, само че в заключителните минути чехкините съумяха да вземат минимална преднина, която удържаха до края.

Гергана Иванова вкара 17 точки и направи 9 битки. Клаудия Пенкова осъществя 14 точки, а Александра Петрова 11 точки.

В последната си среща в групата българките ще играят против Турция. Те имат теоретически късмет за място във финалната четворка, само че би трябвало да се надяват на победа на новобранеца Исландия против Беларус.