Дългоочакваното събитие се случи и ЛеБрон Джеймс дебютира за Лос

...

ЛеБрон вкара 26 в дебюта си, но Лейкърс загубиха

Дългоочакваното събитие се случи и ЛеБрон Джеймс дебютира за Лос Анджелис Лейкърс, само че макар мощната му игра, шестнадесеткратните първенци на НБА отстъпиха със 119:128 на Портланд в първия си мач за новия сезон. Краля стартира като леко крило в петицата на Люк Уолтън, а дружно с него на паркета в Орегон стартираха Ражон Рондо, Кентавиъс Колдуел-Поуп, Брандън Инграм и ДжаВейл Макгий.

33-годишният Джеймс вкара 26 точки за 37 минути и добави статистиката си с 12 битки, 6 асистенции, 1 отнета топка и 6 неточности. Джеймс стреля 9/12 за 3 точки, 0/4 от тройката и 8/9 от наказателната линия, а най-атрактивните му осъществявания бяха две гръмотевични забивки.

ЛеБрон дойде в Лейкърс през лятото, подписвайки четиригодишен контракт на обща стойност $153 милиона и за първи път в кариерата си на експерт напусна Източната конференция.

Гостите от Калифорния започнаха добре и поведоха с 10 точки разлика още през първата част, само че в следствие Трейл Блейзърс изравниха играта и настигнаха противника си, с цел да извърнат нещата в своя изгода за 31:34 след 12 минути и 63:65 на полувремето. Мачът бе равносилен през третата четвърт и Ел Ей на няколко пъти отново повеждаше в резултата, само че преди последната част домакините отново бяха напред - 91:93. Те се откъснаха на по-голяма отдалеченост при 100:107 седем минути преди сирената, а по-късно усилиха дистанцията до 104:114 и повече не погледнаха обратно, с цел да затворят дуела при 119:128.

Деймиън Лилърд с 28 точки и СиДжей МакКълум с 21 бяха топреалзиаторите от стартовата петица на Блейзърс, до момента в който лятното попълнение Ник Стаускас впечатли с 24 точки от пейката (5/8 от тройката). Еван Търнър също се включи мощно с 13 точки и 6 асистенции като запаса.

Джош Харт наниза 20 точки за Лейкърс, Брандън Инграм добави 16, а Кайл Кузма (15), ДжаВейл МакГий (13) и и Ражон Рондо (13 и 11 асистенции) допълниха листата с вкаралите най-малко по 10 за гостите.