Далас постигна едва третата си победа като гост през сезона

...

Далас съкруши Шарлът с 10 тройки само за част

Далас реализира едвам третата си победа като посетител през сезона в НБА, само че го стори по безапелационен метод, печелейки със 122:84 визитата си на Шарлът. Маверикс на процедура взеха решение всичко още през първата четвърт, в която вкараха цели 10 тройки (клубен рекорд) и която завоюваха с 42:26 по пътя към четвъртия най-изразителен триумф в клубната история надалеч от вкъщи.

Лука Дончич и Денис Смит-младши вкараха по 18 точки за Мавс, Харисън Барнс остана с 15, Уес Матюс добави 11, а ДеАндре Джордан - 8 точки и 13 битки. Дончич и Смит-младши допълниха мощното си показване надлежно с 10 битки и 7 асистенции, а нито един от титулярите на тексасци не игра повече от 29 минути. Селекцията на Рик Карлайл продължава да е с отблъскващ баланс при гостуванията си - 3 победи и 16 загуби.

Най-резултатен за Хорнетс бе Кемба Уокър, осъществил скромните 11 точки при пукотевица от игра 4/14. Други трима играчи на домакините пък приключиха с по 10 точки - Бисмак Бийомбо, Марвин Уилямс и ДеВонте Греъм.