Далас победи с 4:1 Тампа Бей и спечели първия мач

...

Далас победи Тампа Бей в първия мач за купа Стенли

Далас победи с 4:1 Тампа Бей и завоюва първия мач от финалната серия за купа „ Стенли” в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). Голове на Джейми Олексяк и Йоел Кивиранта през втората четвъртина донесоха триумфа на Старс в Едмънтън, а съветският вратар Антон Худобин, който нямаше мач в плейофите до този сезон, избави 35 удара.

„ Винаги най-съществен е тимът. Хокеят е отборна игра и успеха е дело на всички нас. Направих няколко доста положителни спасявания, само че моите сътрудници на леда помогнаха доста. Поздравявам всички “, сподели той след мача.

Старс, които почиваха четири дни след последния мач за купата в Западната конференция, започнаха стремително против осакатения състав на Тампа Бей. Джоел Хенли откри резултата шест минути след началото на мача с първия гол в своята НХЛ кариера си, а Лайтнинг изравниха седем минути по-късно. Блейк Колман стреля, а шайбата се отклони от неговия съотборник Яни Гурде и от нападателя на противниците Рууп Хинтц, преди да влети в мрежата зад Худобин за 1:1.

Старс обаче направляваха остатъка от мача. Олексяк бе прецизен във втората част за 2:1, а 28 секунди преди сирената Кивиранта стреля около трима бранители на Лайтнинг за преднина от два гола. Джейсън Дикинсън пък оформи крайния резултат на празна мрежа.