Далас победи Лас Вегас с 3:2 след продължение и стана

...

Далас се класира за финала за Купа Стенли за първи път от 20 години

Далас победи Лас Вегас с 3:2 след продължение и стана първенец в Западната конференция на НХЛ. Тимът завоюва серията с 4:1 триумфа и се класира за финала за Купа " Стенли " за пръв път от 20 години насам.

Победното попадение в дуела осъществя Денис Гурянов в 3:36 минута на продължението.

Далас изигра страховит мач и стигна до поврат, откакто отстъпваше с 0:2 11 минути преди края.

Лас Вегас поведе с голове на Чандлър Стивънсън в първата третина и на Райли Смит при започване на третата, само че Далас изравни с попадения на Джейми Бен в 50-ата и Йоел Кивиранта в 57-ата минута.
Вратарят на Далас Антон Худобин направи 34 спасявания.

Старс доближава до финала за Купа " Стенли " за първи път от 2000 година. Тогава отборът загуби от Ню Джърси с 2:4.

Далас има единствено една Купа " Стенли " в историята си през сезон 1998/1999.

В разногласието за трофея в НХЛ Далас ще играе с спечелилия от финала на Изток сред Тампа Бей и Ню Йорк Айлъндърс. Тампа Бей води в серията с 3:1 победи.