Далас Маверикс се наложи със 118:102 като гост на Филаделфия

...

Далас надви Филаделфия 76ърс за победа №300 в кариерата на старши треньора Джейсън Кид

Далас Маверикс се наложи със 118:102 като посетител на Филаделфия 76ърс и по този метод се завърна към успехите в постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Срещата във " Уелс Фарго Център " означи и юбилейния триумф №300 в кариерата на наставника на " маврите " Джейсън Кид като старши треньор в НБА. По пътя си към това достижение, с изключение на в Далас, 50-годишният експерт е работил още в Бруклин Нетс и Милуоки Бъкс.

Рано тази заран българско време във Филаделфия неговите момчета имаха мъчно първо полувреме против 76ърс, в което по-често бяха догонващи в резултата, само че в края на третата част Маверикс излязоха напреди при 72:70 и до края на изпуснаха самодейността. В хода на заключителните 12 минути гостите от Далас даже съумяха да изградят задатък от над 20 точки при 116:94, само че до края домакините редуцираха част от пасива, с цел да пристигна финалната сирена при 118:102 в интерес на Лука Дончич и компания.

Словенската звезда на " маврите " този път не стана най-резултатен със своите 19 точки, защото Кайри Ървинг завърши с 23, а сред тях се подреди и Джош Грийн с 20 пункта.

За домакините от Филаделфия, които бяха без огромната си звезда Джоел Ембийд, Кели Обре Джуниър се отличи с 19 пункта, а Тобайъс Харис остана със 17.

В подреждането Далас Маверикс заема 8-ото място в Западната конференция с баланс 27-23, до момента в който 76ърс са 5-и на Изток с индикатори 30-19.

В различен дуел от миналата нощ ЛА Лейкърс надигра със 124:118 като посетител Шарлът Хорнетс и по този начин стигна до третия си следващ триумф в НБА.

" Езерняците " изковаха успеха си още преди почивката, на която те имаха преднина от 16 точки при 74:58, а през второто полувреме удържаха на домакинския напън, който в един миг смъкна разликата на единствено четири пункта при 116:120.

ЛеБрон Джеймс, който завърши срещата с 26 точки, и компания въпреки всичко не позволиха да се стигне до поврат и по този начин в четвърти следващ дуел се оправиха със " стършелите ". Антъни Дейвис избухна с " трипъл-дабъл " за ЛА Лейкърс - 26 точки, 15 битки и 11 асистенции, до момента в който Де’Анджело Ръсел вкара 28 точки за успеха.

За домакините от Шарлът Майлс Бриджис приключи с 41 пункта, а Брендън Милърс добави 33.

В класирането Лейкърс са 9-и в Западната конференция с баланс 27-25, до момента в който Хорнетс са 13-и на Изток с актив от едвам 10 триумфа и 39 провали.